ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 7Χ7 ΣΤΟ SPORT CENTER 2015-2016

Ξεκίνησε το νέο χειμερινό πρωτάθλημα 7Χ7 στο sport center και 9 ομάδες παίρνουν μέρος σε αυτό.Μετά από 5 αγωνιστικές που έχουν διεξαχθεί και πολλές εκπλήξεις έχουν γίνει και πολύ δυνατά ματσ.

Η Βαθμολογία μετά τις πρώτες αγωνιστικές έχει διαμορφωθεί ως εξής.

KAFE REPLAY-SPRINDER 6-3

Καλύτεροι οι KAFE REPLAY κέρδισαν τους SPRINDER  6-3 αν και το ματσ μέχρι το τελευταίο 10λεπτο ήταν  ντέρμπυ 2-1 υπέρ του KAFE REPLAY στο σημείο αυτό έγινε το 3-1 και μετά οι SPRINDER   ανοίχτηκαν για να σκοράρουν με φυσικό επόμενο στις αντεπιθέσεις να είναι ανοιχτοί στην άμυνα και να δεχτούν άλλα 3 τέρματα και να τελειώσει το ματσ 6-3 με το τελευταίο γκολ από τους SPRINDER  .Καλύτεροι από το  KAFE REPLAY οι ΛΟΦΤΣΑΛΗΣ Β.,ΚΟΥΡΚΟΥΤΜΑΝΟΣ,ΜΑΞΙΜΟΣ και από τους SPRINDER  οι ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ,ΘΑΝΑΣΗΣ,ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ,ΜΟΥΡΟΥΖΗΣ.

ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ PLAY OF ΣΤΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΣΘΗΜΑ ΤΟΥ SPORT SENTER

Τελείωσε η πρώτη φάση των αγώνων του πρωταθλήματος του SPORT CENTER και τώρα αρχίζουν οι νοκ άουτ αγώνες.Στα play of συμμετέχουν οι 8 πρώτες ομάδες και παίζουν μεταξύ τους χιαστί.Τα ζευγάρια είναι.

ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΣΩΚΡΑΤΗΣ- ΓΕΡΑΝΟΙ ΠΑΣΧΑΛΗΣ

FASHION OPTIC            -ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ  6-2

ΑΗΤΤΗΤΟΙ                   - ΑΕΤΟΙ            12-2

ΤΟPS PRODAKTION      -SPRINDER        4-4

Οι γηπεδούχοι στην πρώτη φάση έχουν πλεονέκτημα μίας νίκης και έτσι

με μία νίκη περνάν στην επόμενη φάση των τεσσάρων.

Στην επόμενη φάση των ημιτελικών θα αναμετρηθούν οι

FASHION OPTIC-ΑΗΤΤΗΤΟΙ

ενώ το επόμενο ζευγάρι δεν έχει προκύψει ακόμη

Sports Center Tournament News

Συνεχίστηκε χθες 12-4-2011 το τουρνουά 7χ7 του sport center με τον αγώνα μεταξύ των ομάδων FASHION OPTIC και ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ.Το παιχνίδι ήταν δυνατό και από τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά να προσπαθούν να επιβάλλουν το ρυθμό τους έτσι πέρασε το 10΄λεπτο χωρίς φάση ώσπου φτάσαμε στο 12΄όπου οι FASHION OPTIC στην πρώτη καλή ευκαιρία έκαναν το 1-0 με τον ΒΟΙΤΣΙΔΗ Χ. με ωραία ενέργεια.Στη συνέχεια στο 15΄από κόρνερ με κεφαλιά του ΒΟΙΤΣΙΔΗ Ν.έγινε το 2-0 ίδια φάση με κεφαλιά στο 20΄έγινε το 3-0 από τον ΒΟΙΤΣΙΔΗ Χ. και το 4-0 πάλι με κεφαλιά του ΠΑΡΗ.τελιkά το ημίχρονο έκλεισε με 5-0.Στο πρώτο 10΄λεπτο του Β΄ημιχρόνου ο ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ αντέδρασε έκανε το 5-2 με τον ΝΙΚΟΛΑΣ και τον ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ αλλά μετά το 10΄λεπτο η απόδοσή τους έπεσε και φυσιολογικά ηττήθηκαν με 8-3.Από τους νικητές [4] τέρματα πέτυχε ο ΒΟΙΤΣΙΔΗΣ Χ. χατ τρικ από τον ΠΑΡΗ και [1] τέρμα ο ΒΟΙΤΣΙΔΗΣ Ν. άριστος και ο τερματοφύλακας ΚΑΝΤΕ.  Από τους ηττημένους ξεχώρησαν οι ΝΙΚΟΛΑΣ και ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ ενώ αρνητικός πρωταγωνιστής ήταν ο τερματοφύλακας ΤΑΝΙΔΗΣ και ο ΒΛΑΝΤΑΝ .

Συνεχίστηκε και αυτή την εβδομάδα το πρωτάθλαμα 7χ7 του SPORT CENTER με τους αγώνες ΑΗΤΤΗΤΟΙ-FASHION OPTIC όπου οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ ηττήθηκαν τελικά με 1-4 μετά από ένα δυνατό παιχνίδι που είχε και πολλά νεύρα και πάθος.Το ημίχρονο ήταν 1-1 και φαινόταν ότι το σκορ θα έμενε σε χαμηλά επίπεδα όπως και έγινε.Σκόρερ των FASHION OPTIC ο ΒΟΙΤΣΙΔΗΣ και από τους ΑΗΤΤΗΤΟΥΣ ο ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ.Οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ πάντως εξέφρασαν παράπονα για το δυνατό παιχνίδι των αντιπάλων καθώς μετά το ματσ έχουν 4 παίκτες τραυματίες.Σε άλλο παιχνίδι που έγινε την Πέμπτη οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ έπαιξαν με τους TOPS PRODACKTION και κέρδισαν με 8-3 μετά από ένα καλό πρώτο ημίχρονο που έληξε 2-2 και στις αρχές του Β΄ημιχρόνου έγινε 3-3 από το σημείο εκείνο οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ ανέβασαν ταχύτητα και το σκορ έγινε 8-3 μέσα σε λίγα λεπτά και οι TOPS PRODACKTION φάνηκε ότι δεν είχαν δυνάμεις να γυρίσουν το παιχνίδι.

Συνεχίζεται με επιτυχία το πρωτάθλημα 7χ7 του SPORT CENTER τα αποτελέσματα είναι

ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΣΩΚΡΑΤΗΣ-ΑΕΤΟΙ 9-8

ΤΑΝΙΔΗΣ-SPRINDER   10-9

ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΣΩΚΡΑΤΗΣ-ΓΕΡΑΝΟΙ ΠΑΣΧΑΛΗΣ  13-8

Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα 7X7

Συνεχίστηκε με άλλα τρία παιχνίδια το πρωτάθλημα 7χ7 του SPORT CENTER.Τα ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΣΩΚΡΑΤΗΣ μετά από μία μέτρια εμφάνιση και με πολλές απουσίες στη σύνθεσή τους έχασαν από τη SPRINDER 7-6 και υποχώρησαν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ενώ οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ κερδισαν τους ΑΕΤΟΥΣ με 8-5 και συνέχισαν το σερί των επιτυχιών τους και βρίσκονται πλέον στην κορυφή της βαθομολογίας.Οι FASHION OPTICS έπαιξαν με την ομάδα του ΤΑΝΙΔΗ και μετά από ένα δυνατό παιχνίδι κέρδισαν 4-3 ενώ σε όλο τον αγώνα ήταν μπροστά στο σκορ.

Συνεχίστηκε με άλλο ένα ντέρμπυ το τουρνουά 7χ7

Αλλη μία νίκη πρόσθεσαν σήμερα 25-1-2011 οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ που φαίνεται ότι βρίσκονται σε φουλ φόρμα αφού έχουν κάνει το 3 στα 3 στα τελευταία ματσ θύμα τους αυτή τη φορά η ομάδα του ΤΑΝΙΔΗ του ΜΠΑΜΠΗ τελικό σκορ 13-6.Αν και η ομάδα του ΤΑΝΙΔΗ είναι πολύ καλή εντούτοις οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ έπαιξαν πολύ οργανωμένα στην άμυνα έκλεισαν όλους τους διαδρόμους με πρωταγωνιστές τους ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ και ΜΗΓΓΟ και άξιους συμπαραστάτες τον ΑΝΔΡΕΑ τον ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ και τον ΗΛΙΑ κράτησαν τους αντιπάλους επιθετικούς και με οργανωμένες επιθέσεις και σκόρερ τον ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ που σκόραρε τέσσερις φορές στο πρώτο μέρος έφτασαν στο 6-2 στο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο μετά από ένα 10λεπτο όπου οι αντίπαλοι πίεσαν και κατάφεραν να μειώσουν σε 8-5 τελικά δεν άντεξαν στην αντεπίθεση που εξαπέλυσαν οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ  και φυσιολογικά ηττήθηκαν με 13-6 με 10 γκολ του ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ 1 του ΑΝΔΡΕΑ 1 του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ και  1 του ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ.Ο ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ αν και πέτυχε 10 τέρματα ήταν πολύ άστοχος και έχασε καταπληκτικές ευκαιρίες,καλός και ο τερματοφύλακας ΗΛΙΑΣ ενώ ακόμη διακρίθηκε και ο ΑΝΔΡΕΑΣ για την αμυντική και επιθετική προσφορά του ενώ το γκολ που πέτυχε μπορεί να χρεωθεί και στον ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ο οποίος σούταρε η μπάλα κατευθυνόταν προς την εστία κόντραρε σε πόδι αντιπάλου βρήκε τον ΑΝΔΡΕΑ ΄στο στήθος και κατέληξε στην εστία του ανήμπορου να αντιδράσει ΤΑΝΙΔΗ που αν και καλός τερματοφύλακας προδόθηκε από την άμυνά του.Επίσης να σημειώσουμε ότι ο ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ αν και έχανε ανέλπιστα γκολ έβαζε τα πιό απίθανα. Στο τέλος του αγώνα ο πρώτος σκόρερ του αγώνα ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ δήλωσε ότι πάντα προσπαθεί να σκοράρει για να βοηθήσει την ομάδα του να είναι πρώτη στο πρωτάθλημα χωρίς να τον ενδιαφέρει άμεσα και η θέση του πρώτου σκόρερ.Μετά από αυτή την νίκη οι ΑΗΤΤΗΤΟΙ πέρασαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Aντιμέτωπες οι ομάδες FASHION OPTIC -ΜΠΑΝΑΝΕΣ.

Οι ΜΠΑΝΑΝΕΣ είχαν τον έλεγχο του αγώνα στα πρώτα λεπτά και την κυκλοφορία της μπάλας.Οι FASHION OPTIC έπαιξαν αμυντικά και  έξυπνα όπως συνιθίζουν στα τελευταία ματς και στο 10΄πίεσαν ψηλά και ανάγκασαν τον ΝΤΕΝΙ να γυρίσει τη μπάλα προς το τέρμα χωρίς να δει τον τερματοφύλακα που ήταν εκτός θέσης και έτσι έγινε το 1-0 με αυτογκολ.Στο 12΄μετά από εναλλαγή της μπάλας από τα αριστερά βγήκε ωραία ο Γιώτης έβγαλε συρτή σέντρα και ο Συμεωνίδης με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1.Στο 15΄ο ΒΟΙΤΣΙΔΗΣ Χ.κατέβασε ωραία τη μπάλα γύρισε και με σουτ στη γωνία έκανε το 2-1.Στο 20΄Ο Μπακίδης Λ. πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ έκανε το 2-2.Στο 25΄πάλι ο ΒΟΙΤΣΙΔΗΣ Χ. εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας και πρόλαβε τους αμυντικούς για να κάνει το 3-2.Στο τελευταίο λεπτό του Α΄ημιχρόνου ο Γιώτης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας μετά από σέντρα και έκανε το 3-3.Στο Α΄ημίχρονο οι ΜΠΑΝΑΝΕΣ ήταν καλύτερες έχασαν ευκαιρίες όμως έπεσαν πάνω στον τερματοφύλακα ΚΑΝΤΕ των φιλοξενουμένων που ήταν σε καλή μέρα και έπιανε τα άπιαστα.Ετσι έληξε το ημίχρονο  3-3 σκορ που αδικεί τις ΜΠΑΝΑΝΕΣ.

Στο Β΄ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε με τους FASHION OPTIC να έχουν κατοχή μπάλας και μετά από ένα 10λεπτο άκαρπης υπεροχής στο 18΄ο ΚΟΒΛΑΚΑΣ ελίσσεται από τον άξονα κάνει ντρίπλα και σουτάρει στην κίνηση κάνοντας το 4-3.Στο 23΄πάλι με τον ΚΟΒΛΑΚΑ γίνεται το 5-3.Στο σημείο αυτό φάνηκε ότι το ματσ τελείωσε γιατί οι ΜΠΑΝΑΝΕΣ δεν είχαν δυνάμεις να επιστρέψουν στο παιχνίδι πράγματι στο 29 έγινε και το 6-3 μετά από γέμισμα στην περιοχή και φανταστική ψαράκι κεφαλιά του ΝΤΕΜΗ.Το μόνο που κατόρθωσαν οι ΜΠΑΝΑΝΕΣ ήταν να μειώσουν σε 6-4 με τον ΜΠΑΚΙΔΗ Λάζο στο τελευταίο λεπτό.

Καλύτεροι από τι ΜΠΑΝΑΝΕΣ οι ΜΠΑΚΙΔΗΣ, ΤΣΕΡΜΕΚ,ΝΤΕΝΙΣ,ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ και από τους FASHION OPTIC οι ΒΟΙΤΣΙΔΗΣ Χ.ΚΑΝΤΕ,ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ,ΠΙΤΕΡ,ΒΟΙΤΣΙΔΗΣ Ν.

Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα 7χ7 στο SPORT CENTER αυτές τις μέρες έγιναν τα εξής παιχνίδια.

ΜΠΑΝΑΝΕΣ - ΑΕΤΟΙ 7-6

ΜΠΑΝΑΝΕΣ-ΚΑΡΑΤΑΤΗΣ GOLD  10-4

FASHION OPTIC- SPRINDER 5-0

Δείτε περισσότερα...

Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το τουρνουά 7χ7 του SPORT CENTER με τα εξής αποτελέσματα:

FASHION OPTIC-TOPS PRODUCTIONS 5-6 εγινε η έκπλξη της αγωνιστικής όπου οι TOPS PRODUCTIONS απέδειξαν ότι τα τελαυταία αποτελέσματα δεν ήταν τυχαία και η ομάδα βρίσκεται σε ανοδική πορεία.

ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΣΩΚΡΑΤΗΣ- FASHION OPTIC 6-3 άλλη μία ήττα για τους FASHION OPTIC αυτή τη φορά από τα ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΣΩΚΡΑΤΗΣ και δείχνει ότι οι FASHION OPTIC περνούν μία περίοδο ντεφορμαρίσματος.

Νέα Sports Center Tournament...

Πέμπτη 4-11-2010 έγινε ο τελικός του καλοκαιρινού τουρνουά

Την Πέμπτη 4-11-2010 στις 9 το βράδυ έγινε ο τελικός του καλοκαιρινού τουρνουά που διεξαγόταν στις εγκαταστάσεις του SPORT CENTER στη διάρκεια του καλοκαιριού.Στον τελικό έφτασαν οι ομάδες ΜΠΑΝΑΝΕΣ και BACARDI.To παιχνίδι ήταν ντέρμπυ κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόμου όπου οι ΜΠΑΝΑΝΕΣ προηγήθηκαν με 2-1.Στο δεύτερο ημίχρονο όμως προδόθηκαν από τις δυνάμεις τους και η αλλαγή που είχαν δεν βοήθησε όσο χρειαζόταν την ομάδα με αποτέλεσμα οι BACARDI να πρεσσάρουν από το πρώτο λεπτό του Β΄ημιχρόνου , σιγά-σιγά να παίρνουν τον έλεγχο του αγώνα και να γυρίζουν υπέρ τους το παιχνίδι με το τελικό 6-2 να φαίνεται πολύ φυσιολογικό σκορ. Τις απονομές στις δύο ομάδες έκανε ο Μπουντούρης Δημήτρης που ήταν πρώτος σκόρερ του τουρνουά αν και η ομάδα του οι Αήττητοι δεν έφτασαν στον τελικό.

Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το τουρνουά 7χ7 του Sport Center

ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΣΩΚΡΑΤΗΣ-ΑΕΤΟΙ 9-7

ΤΟPS PRODUCTIONS-MΠANANEΣ 6-6

FASHION OPTIC -ΚΑΡΑΤΑΤΗΣ GOLD 5-4

Πρωτάθλημα 7χ7 Sport Center

Συνεχίστηκε και αυτή τη βδομάδα το πρωτάθλημα 7χ7 που διεξάγεται στο SPORT CENTER  με τους εξής αγώνες: